Locale

Informații despre crearea unei comunități locale RO100 se găsesc la https://www.ro100.ro/stiri/locale/pasii-pentru-formarea-si-validarea-comunitatilor-locale-ro100


Lista comunităților locale ale Platformei România 100, a moderatorilor și a adreselor de e-mail (ordine alfabetică) este:

  1. RO100 Alba Iulia  -  alba_iulia@ro100.ro, Moderator: Adrian Roșianu
  2. RO100 Aleșd - alesd@ro100.ro, Moderator: Bogdan Balint
  3. RO100 Amsterdam - amsterdam@ro100.ro, Moderator: Victor Bodiut
  4. RO100 Arad - arad@ro100.ro, Moderatori: Sebastian Olimpiu Ștef și Dan Muscă
  5. RO100 Bacău - bacau@ro100.ro, Moderator: Nicoleta Ichim
  6. RO100 Balș - bals@ro100.ro, Moderator: Nicolae Daniel Militaru
  7. RO100 Baia-Mare - baia.mare@ro100.ro, Moderator: Rodica Elza Mureșan
  8. RO100 Baia Mare Patrimoniu - baiamare.patrimoniu@ro100.ro, Moderatori: Marius Nechifor și Ina Funețan
  9. RO100 Beiuș - beius@ro100.ro, Moderator: Paul Andrei Taichis
  10. RO100 Berceni - berceni@ro100.ro, Moderatoare: Sanda Foamete
  11. RO100 Bordeaux - bordeaux@ro100.ro, Moderator: Alin Orgoan
  12. RO100 Brașov 1 - brasov1@ro100.ro, Moderator: Uwe Leonhardt
  13. RO100 Brăila Noastră - braila.noastra@ro100.ro, Moderator: Cristian Techiu
  14. RO100 Brăila 650 - braila650@ro100.ro, Moderator: Marcel Cucu
  15. RO100 Bruxelles - bruxelles@ro100.ro, Moderatori: Ștefania Moise și Irina Constantinescu
  16. RO100 București Academiei - academiei@ro100.ro, Moderator: Cătălin Chiriță
  17. RO100 București Gara de Nord - garadenord@ro100.ro, Moderator: Diana Buzoianu
  18. RO100 București Grozăvești - grozavesti@ro100.ro, Moderator: Cristian Macarencu
  19. RO100 Bucureștiul nostru - bucurestiul_nostru@ro100.ro, Moderatori: Beatrice Stoicovici și Marian Sîrbu
  20. RO100 București Drumul Taberei - drumul_taberei@ro100.ro, Moderatori: Ildiko Bădescu și Dan-Radu Talpalariu
  21. RO100 București Militari - bucuresti_militari@ro100.ro, Moderator: Gabriela Dinu
  22. RO100 București Timpuri Noi - timpurinoi@ro100.ro, Moderatori: Gabriel Traistariu
  23. RO100 București Titan - bucuresti_titan@ro100.ro, Moderator: Costin-Laurențiu Săvulescu
  24. RO100 București Titan Ozana - titan-ozana@ro100.ro, Moderator: Nicoleta Marcu
  25. RO100 București Victoriei - victoriei@ro100.ro, Moderatori: Bogdan Păunescu și Grigore Constantinescu
  26. RO100 Buzău - buzau@ro100.ro, Moderator: Eugenia Botez
  27. RO100 Bistrița - bistrita@ro100.ro, Moderator: Cristiana Zagreanu
  28. RO100 Câmpina -campina@ro100.ro; Moderator - Mihai Drăgușin
  29. RO100 Chicago - chicago@ro100.ro, Moderator: Tudor Ancas
  30. RO100 Cluj-Napoca - cluj.napoca@ro100.ro, Moderatori: Timea Lapsanszki, Cristian Pop și Eleonora Vinteler
  31. RO100 Bună ziua Cluj - bunaziua.cluj@ro100.ro, Moderator: Dan Străjan
  32. RO100 Citizen Cluj - citizen_cluj@ro100.ro, Moderator: Anca Vidolman
  33. RO100 Citizen Focșani - citizen_focsani@ro100.ro; Moderator: Radu Țigănuș
  34. RO100 Craiova I - craiova1@ro100.ro, Moderator: Lucian Săuleanu
  35. RO100 Comănești - comanesti@ro100.ro, Moderator: Ciprian Laurențiu Drumea
  36. RO100 Constanța 1 - constanta1@ro100.ro, Moderator: Gelal Abdulachim
  37. RO100 Copenhaga - copenhaga@ro100.ro, Moderator: Ana-Maria Stănculescu
  38. RO100 Corbeanca - corbeanca@ro100.ro, Moderator: Ștefan Apăteanu
  39. RO100 Cordoba - cordoba@ro100.ro, Moderator: Sorin Jianu Gutu
  40. RO100 Dej - dej@ro100.ro, Moderator: Paul Severin
  41. RO100 Deva - deva@ro100.ro, Moderator: Radu Jula
  42. RO100 Drobeta - drobeta@ro100.ro, Moderator: Sorin Mihai Popescu 
  43. RO100 Dubai - dubai@ro100.ro, Moderator: Mirabela Moga
  44. RO100 Dumbrăvița - dumbravita@ro100.ro, Moderator: Radu Vlădescu
  45. RO100 Eindhoven - eindhoven@ro100.ro, Moderator: Cristian Presură
  46. RO100 Feleacu - feleacu@ro100.ro, Moderator: Gabriela Mădălina Mărginean
  47. RO100 Fribourg - fribourg@ro100.ro, Moderator: Gabriela Mirescu Gruber
  48. RO100 Galați  - galati@ro100.ro, Moderator: Flavia Susnovschi
  49. RO100 Curățăm Galațiul - curatamgalatiul@ro100.ro, Moderatori: Marian Dumitru și Cătălin Miron
  50. RO100 Gornet - gornet-prahova@ro100.ro, Moderator: Simona Băjenaru
  51. RO100 Granada - granada@ro100.ro, Moderatoare: Oana Ursache
  52. RO100 Iași - iasi1@ro100.ro, Moderator: Adrian Prisăcaru și Monica Berescu
  53. RO100 Iași Durabil - iasi_durabil@ro100.ro, Moderator: Dan Stoica
  54. RO100 Isverna - isverna@ro100.ro. Moderator: Matei Ghilorteanu 
  55. RO100 Londra - londra@ro100.ro, Moderatori: Claudiu Chendeș și Cristina Buzașu
  56. RO100 Lucerna - lucerna@ro100.ro, Moderatori: Adrian Iorgulescu și Răzvan Durbaca
  57. RO100 Lyon - lyon@ro100.ro, Moderator: Eugenia Brătescu
  58. RO100 Madrid - madrid@ro100.ro, Moderatori: Radu Jibotean și Nicolas Lupșa
  59. RO100 Milano - milano@ro100.ro, Moderator: Mihaela Morosan
  60. RO100 Montreal - montreal@ro100.ro, Moderator: Ciprian Dragomirescu
  61. RO100 München - muenchen@ro100.ro, Moderator: Maria Dumitrescu
  62. RO100 Muscel - muscel@ro100.ro, Moderatori: Gheorghe Banzea și Marius Coțofană
  63. RO100 Năvodari  - navodari@ro100.ro, Moderator: Constantin Daniel Roșu
  64. RO100 Nisa - nisa@ro100.ro, Moderator: Simina Bossennec
  65. RO100 Nottingham - nottingham@ro100.ro, Moderator: Horia Maior
  66. RO100 Novaci - novaci@ro100.ro, Moderator: Cătălin Pilea
  67. RO100 Oituz - oituz@ro100.ro, Moderator: Claudiu Petrișor
  68. RO100 Oradea - oradea@ro100.ro, Moderator: Adela Lile
  69. RO100 Paris - paris@ro100.ro, Moderatori: Irina Moldoveanu și Ana Tăbăcaru
  70. RO100 Piatra-Neamț - piatra_neamt@ro100.ro, Moderator: Ramona Bizu
  71. RO100 Pitești Inovator - pitesti_inovator@ro100.ro, Moderator: Dan Hodoș
  72. RO100 Pitești Durabil - pitesti.durabil@ro100.ro, Moderator: Ioana Epure
  73. RO100 Piscu (Ilfov) - piscu-ilfov@ro100.ro, Moderator Oana Popa
  74. RO100 Ploiești - ploiesti@ro100.ro, Moderator: Andrei Lupu
  75. RO100 Popești-Leordeni - popesti-leordeni@ro100.ro, Moderator: Adelina Cristescu
  76. RO100 Poșta-Buturugeni - posta-buturugeni@ro100.ro, Moderator: Raymond Eminga
  77. RO100 Rădăuți - radauti@ro100.ro, Moderator: Vlad Hazi
  78. RO100 Râmnicu Vâlcea 1 - ramnicu.valcea1@ro100.ro, Moderator: Silvia Petre
  79. RO100 Repedea - repedea@ro100.ro, Moderator: Ioan Tudic
  80. RO100 Reșița - resita@ro100.ro. Moderator: Cristian Franț
  81. RO100 Roma - roma@ro100.ro, Moderator: Ionuț Călugăru
  82. RO100 Ruscova - ruscova@ro100.ro, Moderatoare: Ana Liber
  83. RO100 Satu-Mare - satu-mare@ro100.ro, Moderatori: Călin Culcean și Robert Costea
  84. RO100 Sânmihaiu Român - sanmihaiu_roman@ro100.ro, Moderator: Andrei Marangoci 
  85. RO100 Seattle - seattle@ro100.ro, Moderator: Raluca Herman
  86. RO100 Sebeș - sebes@ro100.ro, Moderator: Cornel Ispas
  87. RO100 Sibiu Digital - sibiu_digital@ro100.ro, Moderator: Gabriel Popa
  88. RO100 Sibiu 1 - sibiu1@ro100.ro, Moderatori: Raimar Wagner și Roger Pârvu
  89. RO100 Sighișoara - sighisoara@ro100.ro, Moderator: Florin Voican
  90. RO100 Sfântu Gheorghe - sf.gheorghe@ro100.ro, Moderatori: Luiza Zan și Alex Andrei
  91. RO100 Slobozia - slobozia@ro100.ro, Moderator: Mirela Pocotilă
  92. RO100 Stuttgart - stuttgart@ro100.ro, Moderator: Andrei Cazacu
  93. RO100 Suceava - suceava@ro100.ro; Moderator: Margareta Lupașcu
  94. RO100 Suceava Altfel - suceava_altfel@ro100.ro; Moderator: Gianina Ursu
  95. RO100 Târgoviște - targoviste@ro100.ro; Moderator: Ionuț Chirică
  96. RO100 Târgu Jiu - targu_jiu@ro100.ro; Moderator: Florin Sarapatin
  97. RO100 Tg. Mureș - tg.mures@ro100.ro, Moderator: Raul Hodos
  98. RO100 Timișoara - timisoara@ro100.ro, Moderator: Cristina Deșliu
  99. RO100 Timișoara Edu - timisoara_edu@ro100.ro, Moderatori: Cătălin Șipoș și Raluca Șpiac
  100. RO100 Torino - torino@ro100.ro, Moderator: Alin Moldoveanu
  101. RO100 Toulouse - toulouse@ro100.ro, Moderator: Mihaela Suilea
  102. RO100 Tulcea - tulcea@ro100.ro, Moderator: Marian Machedon
  103. RO100 Turda - turda@ro100.ro, Moderatori: Horațiu Gribovschi, Mirela Mircea și Corina Crișan
  104. RO100 Valea Jiului - valea.jiului@ro100.ro, Moderator: Valentin Bercea
  105. RO100 Valencia - valencia@ro100.ro; Moderatori: Lucia Olteanu și Dan Miron
  106. RO100 Valu lui Traian - valu.lui.traian@ro100.ro, Moderator: Cristina Rizea
  107. RO100 Vatra Dorneivatra-dornei@ro100.ro, Moderatori: Adrian-Radu Rey și Roxana Băluță
  108. RO100 Vaslui - vaslui@ro100.ro, Moderator: Marcel Lăudatu
  109. RO100 Viscri - viscri@ro100.ro, Moderator: Mihai Grigore
  110. RO100 Vladimirescu - vladimirescu@ro100.ro, Moderator: Dan Muscă
  111. RO100 Zalău - zalau@ro100.ro, Moderatori: Alin Prunean și Cosmina Cozma
  112. RO100 Washington D.C. - washington@ro100.ro, Moderatori: Corina Rebegea și Radu Tătucu